Budowa plot Winylowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na to ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu prócz wyjątkowych przypadków.

Dodaj komentarz

26 Maj, 2016 - autor: bucnomekup1980

Stawianie balustrady plastykowe na plot i furtkę ze sztachetek nie zada pozwolenia na to ani zawiadamiania tego faktu gminie nie licząc wyjątkowych przypadków.

Ogrodzenie PVC na plot i bramkę ze sztachetek nie przekraczające wielkości 2,2 m budowane pomiędzy dwoma przylegającymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności formalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów w pobliżu dróg prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty z plastiku na plot i bramkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu winno określać rodzaj ogrodzenia, procedurę wykonania jego instalacji a także zaplanowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia trzeba dodać deklaracje o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych i o ile jest to wymagane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Nieraz do stawiania plot z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachet zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce wjazdu.

Budowę ogrodzenia można rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak planowane sztachety Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa jest niekompatybilne z ustaleniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku gdy projektowane ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować dostania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zainicjowania prac przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia konieczne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmura kategorii

Ogrodzenia Uncategorized
%d blogerów lubi to: