Długowieczne płoty drewniane

Dodaj komentarz

24 Maj, 2016 - autor: bucnomekup1980

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się zużywają i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar i własności. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów model płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmura kategorii

Ogrodzenia Uncategorized
%d blogerów lubi to: