Wierzba urośnie nawet spośród patyka wiktów.

Dodaj komentarz

6 Maj, 2016 - autor: bucnomekup1980

Wierzba urośnie nawet z patyka wiktów.

Korzystając z taką okoliczność, możemy spośród niej stworzyć zadziwiające formy żywopłotu. Z tego powodu nasz żywopłot posiądzie unikalny charakter i będzie się promować spośród płotów w sąsiedztwie.

Rosnące na posessji i grząskich torfowiskach wierzby od jakiegoś czasu zagościły w lokalnych zieleńcach. Upodobaliśmy je poprzez naturę i wiosenne kociaczki. Nie są problematyczne, żądają tylko wiele nawodnienia i troszeczkę światła. Nasycą się niby dowolną glebą.

Niewiele drzew podoła też identycznie błyskawicznie aktywizować stracone odrosty oraz odrośle. Wierzby niesłychanie swobodnie odbudowują również osobisty system korzeni. Wystarczy, iż skrócony bądź nawet złapany odrost w wilgotnej glebie po kilku tygodniach wypuści korzenie i poda początek następnemu krzewowi. Pewna osoba wpadła na pomysł, tak aby spośród wierzb robić zaplątane przęsła w ogrodzeniu czy też płotki zatopione liśćmi. Pewnie warto mieć tak odkrywcze płot. Najlepiej do zainstalowania takiego ogrodzenia zastosować poniższe sposoby wierzby:

wierzba wiciowa (Salix viminalis), nazywana konopianką, i jej rozliczne mieszanki (np. Salix x smithiana)
wierzba karmazynowa (Salix purpurea)
wierzba wawrzynkowata (Salix daphnoides).
Wszelkie te rodzaje wierzby na ogrodzenia mają parę izomorficznych cech:

dostarczają prostolinijne, długie i nadzwyczaj gibkie pędy – wskutek tego można bez trudu nadawać postać ogrodzenia;
prędko odrastają po skróceniu- w niedługim czasie możemy wypleść kompletne przęsło na ogrodzenie;
niezmiernie bez trudu się ukorzeniają- nie trzeba specjalistycznej wiedzy do montażu takiego ogrodzenia wykonanego z wierzby.

Kiedy posiadamy już propozycję na kształt płotu, musimy dostać akuratne wierzbowe odnogi na płot. Na nieszczęście, przyuważenie ich w warunkach zwyczajnych jest syzyfowe, dlatego że dziko wzrastające krzaki z rzadka wypuszczają nader długie oraz prostolinijne pędy. Najpoprawniej jest zaplanować prywatną miniplantację wierzby ogrodzeniowej. Na skutek będzie trzeba zaczekać nieco latek.

W celu rozwiązania plantacji wierzby na płot wyłówmy w pierwszej kolejności pozycję w ogrodzie, odrobinę przez nas odwiedzane oraz mało dostrzegalne.Wiosną, w marcu albo w kwietniu, posadźmy w ową stronę rozsady, z których wybiegną tzw. rośliny mateczne.

Jako sadzonek wykorzystajmy zdrewniałe wierzbowe jednoroczne pędy długości 25-30 cm, które możemy zdobyć z dziko rosnących roślin. Przedtem powinno się je namoczyć na 24 godziny w wodzie, żeby się dobrze napiły, po czym wkopać w ziemię, tak tak aby wystawał tylko ostatni pąk. Musimy pomnieć, że rośliny w mgnieniu oka się zagęszczają, przeto powinny stawać się w odstępie 30×50 cm.

Przez pierwszy rok względnie dwa umożliwiamy roślinom swobodnie rozwijać się, po czym ścinamy je| na wielkość około 20cm.
Wówczas po tym zabiegu wypuszczą mocne, proste pędy, których wiosną nowego roku zdołamy wykorzystać do budowy naszego ogrodzenia. Roczne pędy nieczęsto przewyższają 2m, zatem na dłuższe musimy zaczekać chociaż jeszcze dwanaście miesięcy.

Z jednej rośliny zdobędziemy od kilku aż do kilkunastu witek, jakie wolno wykorzystać do wyplecenia ogrodzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmura kategorii

Ogrodzenia Uncategorized
%d blogerów lubi to: